Studentská AkademieKdo vlastně jsme?

Jsme nadšenci, kteří chtějí dělat užitečnou věc pro mladé lidi - začínající umělce, kavárenské povaleče, budoucí právníky i doktory. Bez ohledu na to, co studují a v jakém oboru chtějí jednou pracovat. Pod heslem DĚLEJ CO TĚ BAVÍ nabízíme různé umělecké či sportovní kurzy. Motivujeme ke vzdělávání a připravujeme pro studium nejen na uměleckých školách, ale pro život vůbec.

V roce 2015 jsme vydali první tištěné médium Časák. Pro jeho další čísla hledáme partnery a tvůrce.

Ukázky naší práce naleznete ZDE

Studentská akademie funguje od roku 2011 a dává šanci mladým lidem smysluplně trávit volný čas, poznávat zajímavé lidi a místa.

Od října 2016 začíná podzimní semestr a jeho podobu na základě podnětů a připomínek našich studentů aktuálně připravujeme. Přidáváme také trochu pohybu.

Pořádáme také Meziškolní konference, festivaly a mejdany.

Kontakt:

Jiřina Faloutová
projektová manažerka
email: jirina@studentska-akademie.cz 

FAQ - Často kladené otázky

TZ- Studentská akademie startuje nový cyklus workshopů

Praha 09. února 2015 - Trávit svůj volný čas smysluplně mohou od druhého únorového týdne opět studenti základních a středních škol v Praze. Neziskový projekt Studentská akademie společnosti DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú. se opět otevírá všem, kteří mají zájem o některý z šesti uměleckých oborů pod vedením zkušených lektorů. Jedná se o pokračování úspěšného projektu, Můžu ti pomoct?, který dosud realizovala o.p.s. Dialog Jessenius.

Umělecké Studentské akademie jsou určené pro studenty ve věku 12 – 19 let, kterým nabízí jedinečnou příležitost naučit se ve speciálních workshopech například základy DJingu či herectví, nahrát vlastní píseň v profesionálním studiu, vyrobit si designové šperky nebo vytvořit vlastní animovaný film či rozhlasovou hru. A to všechno pod vedením profesionálů, kterými jsou mim a pedagog HAMU Adam Halaš, Dj Ghonzales (Jan Smetánka), frontman kapely Abraxas Slávek Janda, umělkyně Darina Alster, animátorka Pavla Šnajdrová, herečka, hudebnice a performerka v jednom - Johana Švarcová.

Zájemci o návštěvu jednotlivých akademií se mohou jednoduše registrovat prostřednictvím www.studentska-akademie.cz, odkud pak mají přístup nejen ke všem workshopům, ale i na Meziškolní konferenci a další doprovodné akce pořádané společností DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú. „Jsme jedním z certifikovaných center zahrnutých do prestižního programu DofE, uvádí zakladatelka Studentských akademií Jiřina Faloutová a dodává: „Pravidelná účast v studentských akademiích tak může pražské studenty přiblížit k mezinárodní ceně vévody z Edinburghu.

O Studentských akademiích, jejich rozvrhu a dalších projektech společnosti DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú. informuje i nově vydaný originální studentský časopis. První číslo občasníku s názvem Časák je již zdarma dostupné v základních a středních školách v Praze. „Čtenáři v něm nalezenou kromě spousty zajímavých článků a rozhovorů, také přečíst profily všech šesti vedoucích akademií ale také historicky první rozhovor s Tondou Blaníkem,“ říká Jiřina Faloutová.

Nadace České spořitelny podporuje Dialog Jessenius

STUDENTSKÁ AKADEMIE 2011/2012

VIDEA STUDENTSKÉ AKADEMIE:

OHLASY NA FESTIVAL ZA ŠKOLOU V MEDIÍCH

Novinky.cz

Radio Regina

akcuj.cz

TZ - NA POLÁRNÍ PARTY V PROSTORU NoD SE PŘEDVEDLY STUDENTSKÉ AKADEMIE

V Praze 23. ledna 2013

Dne 15.ledna proběhla v experimentálním prostoru NoD Polární party Studentských akademií. Cílem večera bylo představit veřejnosti činnost jednotlivých uměleckých akademií a předvést, co se studenti za poslední půl rok v jednotlivých kurzech naučili.

Polární party probíhala v celém prostoru NoD a jejím programem provázel Adama Halaš, který je nejen uměleckých vedoucím prostoru NoD, ale i vedoucím Divadelní akademie. V průběhu večera se každá akademie prezentovala vystoupením nebo workshopem určeným pro všechny návštěvníky party. V samotném úvodu představil vedoucí Dj akademie Dj Ghonzales své mladé talenty. Současně probíhal workshop Fotografické akademie v Lightpaintingu s hostem Andrejem Boleslavským ze Ciantu. Tu od nového roku vede fotograf Ondřej Klíma, který se na workshopu chopil fotoaparátu a vše zdokumentoval.

Vrcholem večera byla ukázka z připravovaného představení Divadelní akademie “Kabaret naruby”, kterou se svými studenty připravil Adama Halaš. Studentské akademie si pozvaly i hosty, celý sál divadla NoD roztančila skupina Crazy dance z nízkoprahového klubu Husita a svým nadšením a autorskými texty zaujali rappeři UGD Rappeři z centra Beztíže.

Polární party navštívila také starostka Prahy 6 Ing. Marie Kousalíková, která podpořila vznik projektu před třemi lety a také ředitel Domu dětí a mládeže Ulita Josef Chmel, který se Studentskými akademiemi začíná spolupracovat.

Na party byla představena i celá řada novinek, které se v akademích od nového roku udály. Tou zřejmě největší je vznik 7. akademie v pořadí - Radia Akademie, jejíž velkou ambicí je zaujmout mladou generaci. V rámci pravidelných setkání se studenti naučí jak natáčet reportáž, jak řídit radio, sestavit playlist atd. Součástí budou i živé vstupy a studentské pořady.

OHLASY NA POLÁRNÍ PARTY V MEDIÍCH:

Pražské noviny

První zprávy

Metropole - regiony 24

Praha_iDnes_očima čtenářů

Ulice - Týden

Novinky.cz

OHLASY Z MEDIÍ:

Zapojené školy do projektu "Můžu ti pomoct?"

  • Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha 4
  • Gymnázium Postupická, Praha 4
  • SOU a SOŠ Jarov, Praha 9
  • VOŠ, SOŠP a Gymnázium, Praha 6
  • Střední průmyslová škola dopravní,a.s., Praha 5 a Praha 2

Ochrana osobních údajů

FAQ

Kdo jsme?

Jsme nezisková organizace, která nabízí mladým lidem kreativní program pro trávení volného času.

Co jsou studentské akademie?

Studentské akademie jsou různé umělecké workshopy vedené významnými osobnostmi české umělecké sféry v zajímavých místech. Jejich prostřednictvím lze nakouknout do kulturních světa, vysokých škol, divadel, studií, klubů a seznámit se i s netradičními uměleckými směry. Je možné je navštěvovat ve svém volném čase. Každá akademie má obvykle čtyři workshopy do měsíce.
Cílem je vytvořit společné představení, performance, dílo, které budeme prezentovat na letních festivalech.

Pro koho jsou akademie určené?

Umělecké akademie jsou určené pro mládež ve věku 12- 26 let. Studenti nám pomáhají s tvorbou a produkcíí akademií.

Může přijít nestudent?

Nebráníme se tomu, aby některé z akademií navštěvovali i nestudenti.

Kolik takový workshop stojí?

Workshopy jsou zpoplatněny. Každá akademie představuje kurz o 15 workshopech a jeho cena je uvedena v jednotlivých akademiích. Podzimní semester je od září do ledna a letní semestr je od února do června.

Můžu na akci přijít jen tak?

Ne. Musíš vyplnit přihlášku a zaplatit kurzovné na semestr.