Studentská Akademie

Adresa

Venuše ve Švehlovce a Citadela V Klimentské
Venuše ve Švehlovce, Citadela v Klimentské

Divadelní akademie

Dílna vedená Adamem Halašem je určena pro zájemce o herectví, pohybové divadlo a improvizaci.

Základy herectví, pohybového divadla a pantomimy – práce s tělem, prostorem a textem, imaginární hra, improvizace, partnerská a skupinová tvorba. Součástí výuky je trénink, který využívá techniky mimu a pohybového divadla. Výsledkem dílny je vytvoření společného představení.

Workshop je určen pro studenty od 12 let. Probíhá ve studiu  Citadela www.studiocitadela.cz, Klimentská 16 Praha 1 nebo ve Venuši www.venuse-ve-svehlovce.cz ve Švehlovce Praha 3  od 17:00 do 19:00 každé pondělí. 
Podmínkou účasti je zaplacení poplatku 3.000 Kč za semestr.

Jeden semestr má 15 dvouhodinových workshopů a je od 21.září 2015 do konce ledna 2016. 

Ukázka vystoupení Variace Divoženky z festivalu United Island:

 

O Adamovi Halašovi:

Sudoval na Katedře nonverbálního a komediálního divadla HAMU, kde poté absolvoval doktorandské studium. Byl studentem prof. Borise Hybnera. V současné době je vedoucím této katedry a jejím pedagodem. Od roku 2008 je uměleckým šéfem pražské stagiony NoD.
Svou hereckou dráhu začal v představení Golem, dále hrál v představeních Bubu z Montparnasu, Mjúú zik, Mates. Nyní se věnuje pedagogické činnosti – zejména práce mimů s objekty a materiálem a s tvorbou abstrakce.
V roce 2011 získal cenu festivalu ...příští vlna/next wave Osobnost roku 2010 za přínos v oboru mimického divadla a za umělecké vedení prostoru NoD.

 

Galerie

Fotografie.