Studentská Akademie

Adresa

FAMU
FAMU, Smetanovo nabřeží 2, Praha 1

Rádio - rozhlasová hra, dokument

Během deseti dvouhodinových setkání si společně s Johanou Švarcovou vytvoříme krátkou rozhlasovou hru a rádio dokument.

Na workshopu si vyzkoušíte práci s digitálním rekordérem, nahráváním a editaci zvukového materiálu, zkusíte si, jaké to je být "neviditelným" hercem nebo rozhlasovým vypravečem.
Nahlédneme do rozhlasového umění a seznámíme se s tím, jak se vyrábí zvuk. Navštívíme divadelní akademii a společně nahrajeme "hromadnou" zvukovou scénu. Budeme chodit ven, nahrávat zvuky, povídat si a vymýšlet.

Sejdeme se vždy ve čtvrtek od 17 do 19 na FAMU. 
Workshop je určen pro mladé nadšence od 12 do 19 let, kteří jsou členy Studentských akademií a předem se zaregistrují na jednotlivé akce. 

Johana Švarcová: 

Od roku 2000 spolupracuje jak s oficiální divadelní scénou, tak s alternativními prostory a divadly. Působí jako režisérka, herečka, improvizátorka, autorka nebo hudebnice a zpěvačka. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem jako autor a režisér rozhlasových her a zvukově-hudebních kompozic. Od roku 2009 studuje na FAMU a vyjadřuje se podle potřeby skrze nejrůznější technologie a média (od filmu, přes video až k interaktivní hudební kompozici), v současné době studuje poslední ročník magisterského programu na katedře režie. 

Galerie

Fotografie.