Studentská Akademie

Adresa

Národní Technická Knihovna
Technická 6, Praha 6

Art Akademie

V Art akademii se spolu s Darinou Alster zaměříme na souvislosti současného umění s designem.

Vyzkoušíme si metody a postupy jednotlivých uměleckých směrů, seznámíme se s umělci a ponoříme se do dobrodružství tvorby. Výsledkem našeho snažení obohatíme šatník či šperkovnici, nebo zkrášlíme ulice či stěny našeho příbytku. Kreativitě se meze nekladou. Krásu i ošklivost umění budeme vnímat na sobě, kolem sebe i v sobě skryté i zjevné podle vlastního uvážení a chuti. Život je o tvorbě. Umění je život.

Workshopy probíhají v NTK, galerii Meetfactory nebov Komunikačním prostoru Školská 28, popřípadě přímo ve školách po domluvě. Určeny jsou pro mladé lidi od 12 do 26 let.

O Darině Alster:

Darina Alster (1979) je vizuální umělkyně, performerka, publicistka a pedagožka, žije a pracuje v Praze. Nejčastěji se vyjadřuje v performancích, mluveném slovu,multimediálními instalacemi a videem. Hlavními tematy její tvorby jsou Čas, identita,náboženství a osobní či politické vztahy.V jejích performancích překračuje hranice běžné reality, narušuje běžné situace nepochopitelnými iracionálními jevy, čímž nechává promlouvat podvědomí. Ráda kombinuje nová media s medii archaickými, jako je například Astrologie,Tarot, náboženství, pohádky a jiné druhy archetypu.

Projekty: Poklad, Pieta, Zpovědnice, Personal Tarot, Naked Lunch, Bianca Braselli, Fembot, Thelematrix,, Imago Dei, Talking head.
Kromě volné tvorby se zabývá teorií a pedagogikou umění.
Přednášela současné české umění na Americké Univerzitě ECES, Mezinárodním Gymnáziu Open Gate, lektorsky spolupracovala na několika programech Centra současného umění DOX.

Galerie

Fotografie.