Studentská Akademie

Radniční noviny Prahy 3: Žižkovský masopust přilákal na svoji pouliční show davy návštěvníků

Čtyři dny masopustní veselice, která vyvrcholila v úterý 4. března velkým průvodem, nabídly obří loutky i zajímavý hudební doprovod. Žižkovský masopust se konal již po jednadvacáté a letos s sebou přinesl řadu novinek.

Masopustní oslavy odstartovaly v sobotu 1. března na náměstí Jiřího z Poděbrad děti. Již od dopoledních hodin tady ve stanech probíhaly tvůrčí dílny, kde si děti vyráběly masky a kostýmy, které mohly využít hned dvakrát. Jednou v dětském průvodu, který pod vedením Kašpárka v sobotním odpoledni obešel kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, podruhé v hlavním průvodu v úterý 4. března, kterým masopustní oslavy v Praze 3 vyvrcholily.

Kašpárek ale nevedl pouze čelo průvodu, ale samozřejmě i celou kapelu. Energií nabité vystoupení babypunkové formace Kašpárek v rohlíku se svými osvědčenými hity roztančilo nejen dětmi zaplněný kotel pod pódiem, ale i okolostojící dospělý doprovod.

Sobota ale nepatřila pouze dětem. Před druhou odpolední se sál Paláce Akropolis začal plnit pro něj ne zcela typickým publikem. Stovky návštěvníků, především z řad dříve narozených, přitáhly na Žižkov legendy české dechovky Josef Zíma a Yvetta Simonová, jejichž vystoupení se ve velkém sále Akropole pro velký zájem odehrálo hned dvakrát po sobě.

Masopustní neděli zahájily zabijačkové hody, které do hospody U vystřelenýho oka přilákaly milovníky tradičních českých lahůdek. Kromě voňavých jitrniček, jelítek, guláše nebo tradiční „prdelačky“ za přívětivé ceny se o zábavu postaralo také masopustně laděné vystoupení kapely Žižkovanka, která zahrála nejen k poslechu, ale i k tanci.

Organizátoři ovšem pamatovali i na ty, kteří si chtěli odpočinout od masopustních dobrot. A ani těch nebylo málo. Na procházku po žižkovských zákoutích tak v nedělním slunečném odpoledni pod vedením Michala Patrného z Klubu Za starou Prahu vyrazilo přes dvě stovky účastníků, kteří si kromě odborného výkladu o žižkovských pamětihodnostech užili příjemnou procházku vnitřním Žižkovem.

Živo bylo v neděli také na Jarově. V Domě dětí a mládeže Ulita připravila Studentská akademie zajímavé radio a foto workshopy, kde si mladší i starší děti mohli vyzkoušet, jaké to je připravit vysílání internetového rádia nebo jak složité je vytvořit pomocí digitálních i analogových technik tzv. hoax neboli poplašnou zprávu. Tradičnější pohled na práci s fotografií pak nabídla výstava Vidím Žižkov, která veřejnosti v parčíku Za Žižkovskou vozovnou představila amatérské výtvory obyvatel třetí městské části i frekventantů fotografických kurzů - fotogalerie zde. Vernisáž výstavy pod širým nebem pak zpestřilo vystoupení spisovatele Víta Kalába, který příchozím přečetl povídku ze své knihy Dám se podat.

Nedělní masopustní program pak uzavřelo vystoupení žižkovské rapové kapely United Gipsy Crew v kině Aero, po kterém následovalo promítání cenami ověnčeného filmu Gravitace.


Zdroj: http://www.praha3.cz/noviny/akce-mestske-casti/letosni-zizkovsky-masopust-tentokrat.html

Galerie

Fotografie.

Komentáře