Studentská Akademie

Jak si napsat vlastní scénář?

Úterní filmová akademie byla zaměřená na scénář, sešlo se nás 8 na STUDIU FAMU, ve kterém máme nově od tohoto školního roku základnu. Naším cílem bylo dozvědět se hlouběji, jak scénář vzniká, co je k jeho vytvoření potřeba znát, čím se řídit. Pracovali jsme přímo na námětech, hledali možnosti gradace děje a napětí, smysl katarzí, pravdivost a motivaci postav.

Jako vzor nám sloužil literární scénář Kolji (Z.Svěrák), pracovní verze scénáře k Boženě Němcové (V. Chytilová), technický scénář Dne draka (M.Reich) a knižně vydaná sbírka scénářů Federica Felliniho a spol. Bylo zajímavé názorně vidět jak rozmanité může být grafické uspořádání. Scénář musí být přehledný pro zbytek štábu a jinak na formě nezáleží, způsobů je mnoho.

Každý ze studentů měl možnost pracovat na svém nápadu a postupně jej rozvést, můžeme se tak těšit na horor, hudební dokument nebo na film o studentských akademiích.

Příští dílna bude o animaci, budeme pracovat na přípravě základních titulků k našim filmům. Kdo jste nebyl na dílně scénáristiky, nevadí, doražte, vaše nápady a tvůrčí dovednosti se budou hodit!

Galerie

Fotografie.

Komentáře