Studentská Akademie

Jak probíhala soutěž o nejlepší snowboardový cover

V úterý se v Muzeu Kampa konala další lekce o Designu a Umění, tentokrát zaměřená na Snowboardy. S tím byl spojen i workshop, týkající se výroby a návrhu „prkna“. Hostem byl Adam Uchytil, známý český snowboardista a surfer.

V úvodu nás Adam seznámil s vývojem designu snowboardů ve světě, pustili jsme si pár videí a potom jsme se vrhli na promítání fotek, to abychom získali inspiraci na další část večera. Rozdělili jsme se do dvojic (či početnějších skupin) a dali se do práce. K dispozici jsme měli vše potřebné, každý si nabral, co chtěl a po celé další 2 hodiny se věnoval pouze svému návrhu.

Někteří účastníci byli již připraveni z domova, těm stačilo návrh „jen“ překreslit. Já a má sestra jsme neměly nic, položily jsme si tedy otázku - jaký snowboard bychom vlastně chtěly? Vymyslely jsme si jednoduchý design, ale i tak nám to zabralo skoro celé 2 hodiny. Po tu dobu nás kontroloval Adam a další organizátoři Studentské akademie v Muzeu Kampa.

Na konci jsme společně vybrali nejlepší designérský návrh. Jeho tvůrci obdrželi ceny od české snowboardové firmy Gravity Snowboards a dárkový balíček, který dostali i ostatní účastníci workshopu.Nakonec se každá dvojice se svým návrhem vyfotila a kdo chtěl, mohl se se svým návrhem přihlásit do soutěže o 10.000, kterou pořádá firma Gravity Snowboards a do které se můžete přihlásit i vy na jejich internetových stránkách. Kdo chtěl, mohl si návrh nechat a odnést
domů.

Tato lekce se mi moc líbila – byla na zajímavé téma a workshop byl navíc zábavný (ještě doma jsem z rukou smývala barvy) a určitě bych každému doporučila, aby se tam přišel příště podívat, další lekce bude totiž na téma „Nová média“, kde padnou otázky typu - k čemu jsou dobrá, jestli je lepší je hrát či vymýšlet, apod. Hostem bude Andrej Boleslavský, výzkumník a umělec nových technologií. Přijďte se podívat!

text: Kateřina Znamenáčková

Galerie

Fotografie.

Komentáře