Studentská Akademie

Výlet do praxe: seriál Jan Palach pro HBO

Dnešní filmová akademie nás zavedla tak blízko k praxi jak jen mohla. Dostali jsme se na natáčení třídílné série o Janu Palachovi natáčené pro HBO slavnou polskou režisérkou Agniezskou Hollandovou. Zprvu jsme nakoukli do cateringu, poté jsme po schodech vystoupali do rozlehlých sálů, které jsou zařízeny jako filmová prostředí z doby začátku 70. let, abychom se vzápětí ocitli v rekonstruovaném studentském pokoji Jana Palacha.
Chvíli jsme měli možnost sledovat paní režisérku při práci a mravenčí práci jednotlivých členů štábu kolem ní. Při natáčení celý kolektiv funguje jako přesný stroj, každý zná dokonale svou práci a úlohu.
Každý díl série bude mít metráž jako celovečerní film. Natáčet se bude 55 dní, přičemž se práce chýlí ke svému vrcholu. Projekt měl poměrně šťastnou genezi. Scénář vznikl na motivy bakalářské práce studenta scenáristiky Štěpána Hulíka z pražské FAMU. Látky se chopili jeho kolegové z katedry produkce, a společnými silami se jim podařilo vytvořit velký projekt. O tom všem a o mnohem více byla naše dnešní filmová akademie.
Těšíme se 3. května na dílnu filmového střihu ve Studiu FAMU. Budeme stříhat Vaše krátké filmy, ale jsou zváni i ti, kdo s námi minuli netočili.

Galerie

Fotografie.

Komentáře