Studentská Akademie

AcademiX i 20 minutes si zahrají na United Islands

Tak je to opět tady. Obě naše kapely si zahrají na festivalu United Islands na Garage stage od 15:45, na tomto vystoupení proběhne také generálka s novou zpěvačkou AcademiX Barborou Sedláčkovou. Přijďte je podpořit!

Chcete se dozvědět více o kapelách? Tak čtete dál... :-)

AcademiX

Pod skvělým vedením Slávka Jandy začali v roce 2010 navštěvovat Hudební akademii kytarista a basák, Dominik a Matěj. Postupně se k nim přidávali další mladí talenti a začala vznikat kapela.
Díky ostatním studentským akademiím, jenž vznikly pod obecně prospěšnou organizací Dialog Jessenius, jsme jim vymysleli jméno a logo, vyrobili krásné profilové fotky a několik filmových dokumentů. Přidávali se a odcházeli další hudebníci.
Dnes hrají v tomto složení:

Lucie Hartmanová kytara
Barbora Sedláková zpěv
Zdislava Tonová bicí
Matěj Tabačík kytara
Dominik Riegert baskytara,

V loňském roce účinkovali na pražském Majálesu, United Islands, Rock for people, Sázavafestu a ve Vagónu.
V roce 2013 k tomu přibudou jistě i další stage.
Díky pravidelným vystoupením na akcích studentských akademíí dostávají zpětnou vazbu od svých vrstevníků, ale i spolupracujících hudebníků.


20 minutes je rock-folková kapela s příměsí inteligentního popu a piano-rocku. Jedno z největších lákadel jsou frontmanky – sedmnáctiletá dvojčata.

Složení 20 minutes:
Simona Katzerová – zpěv, management
Denisa Katzerová – doprovodná kytara, texty, zpěv
Jakub Fendrych – piano
Standa Vu – sólová kytara
Filip Zámečník - bicí
Honza Hájek – basa

Na kapelu mají vliv tito interpreti: Alanis Morissette, Coldplay, Taylor Swift, Erick Clapton, Red Hot Chilli Peppers. Právě díky rozmanitým vlivům není tvorba kapely jednostranná a i tento fakt si 20 minutes berou jako jejich přednost.
Kapela 20 minutes vznikla jednoho prosincového večera roku 2010, kdy trojice spolužáků zkoušela na vystoupení konající se následující večer. Po vyčerpávající sedmihodinové zkoušce řekl kytarista, pro kapelu, osudovou větu: „máme už jen 20 minut“. A tak vznikl jejich název: 20 minutes.
Od roku 2012 kapela hraje pod záštitou Studentských akademíí a vede ji hudebník Slávek Janda.

Galerie

Fotografie.

Komentáře