Studentská Akademie

Absolventi DJské akademie dnes večer v NoD

ROXY vychovává mladou generaci DJs, dnes zahrají v NoD

V rámci Klubové noci United Islands České spořitelny se dnes, tedy ve čtvrtek 21. 6. v experimentálním prostoru NoD představí od 19:00 mladí DJs, kteří pod vedením rezidenta klubu ROXY DJe Ghonzalese absolvovali v uplynulých měsících Djské workshopy Studentské Akademie.

Rezident hudebního klubu ROXY DJ Ghonzales již druhým rokem spolupracuje se Studentskými Akademiemi a vede DJ workshopy, které jsou pro studenty zdarma. Nezisková společnost Dialog Jessenius o.p.s., v rámci preventivniho programu “Můžu ti pomoc?”, provozuje 6 uměleckých akademií pro pražské středoškoláky,  a jednou z nejúspěšnějších je právě DJská akademie v klubu v ROXY, která poskytuje mladým talentům prostory a personální zázemí včetně know-how. Skupina nejúspěšnějších absloventů v součastné době hraje již v pražských klubech jako jsou Le Mirage nebo Abstrakt.

Na prezentačním večeru Studentských Akademií v NoD vystoupí, kromě mladých DJs i studenti z ostatních uměleckých dílen. Jedná se především o hudební skupinu AcademiX, kterou vede slavný rocker Slávek Janda z Abraxas, divadelní skupinu pod vedením uměleckého šéfa NoD a vedoucího katedry pantomimy HAMU Adama Halaše. V průběhu večera budou vystavena také díla z ostatních akademií. 

Ti nejlepší DJs si zahrají také v rámci samotného festivalu United Islands České spořitelny a to v sobotu 23.6. v Museu Kampa od 11:00 do 21:00. Živě se představí i ostatní akademie. Jak na dnešní Klubovou noc, tak na samotné United Islands České spořitelny je vstup zdarma!

Smyslem Studentských Akademií je nabídnout mládeži smysluplné trávení volného času pod vedením na slovo vzatých odborníků v daných oborech.  Dle všeho se Dialogu Jessenius daří naplnit jejich cíle a to především za vydatné podpory jejich partnerů, kterým není lhostené, jak mladí lidé zacházejí se svým volným časem.

www.studentska-akademie.cz
http://roxy.cz/
http://nod.roxy.cz/
http://unitedislands.cz/

Galerie

Fotografie.

Komentáře