Studentská Akademie

Studentská akademie startuje nový cyklus workshopů

Trávit svůj volný čas smysluplně mohou od druhého únorového týdne opět studenti základních a středních škol v Praze. Neziskový projekt Studentská akademie společnosti DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú. se opět otevírá všem, kteří mají zájem o některý z šesti uměleckých oborů pod vedením zkušených lektorů. Jedná se o pokračování úspěšného projektu, Můžu ti pomoct?, který dosud realizovala o.p.s. Dialog Jessenius.

Umělecké Studentské akademie jsou určené pro studenty ve věku 12 – 19 let, kterým nabízí jedinečnou příležitost naučit se ve speciálních workshopech například základy DJingu či herectví, nahrát vlastní píseň v profesionálním studiu, vyrobit si designové šperky nebo vytvořit vlastní animovaný film či rozhlasovou hru. A to všechno pod vedením profesionálů, kterými jsou mim a pedagog HAMU Adam Halaš, Dj Ghonzales (Jan Smetánka), frontman kapely Abraxas Slávek Janda, umělkyně Darina Alster, animátorka Pavla Šnajdrová, herečka, hudebnice a performerka v jednom - Johana Švarcová.

Zájemci o návštěvu jednotlivých akademií se mohou jednoduše registrovat prostřednictvím www.studentska-akademie.cz, odkud pak mají přístup nejen ke všem workshopům, ale i na Meziškolní konferenci a další doprovodné akce pořádané společností DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú. „Jsme jedním z certifikovaných center zahrnutých do prestižního programu DofE, uvádí zakladatelka Studentských akademií Jiřina Faloutová a dodává: „Pravidelná účast v studentských akademiích tak může pražské studenty přiblížit k mezinárodní ceně vévody z Edinburghu.

O Studentských akademiích, jejich rozvrhu a dalších projektech společnosti DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú. informuje i nově vydaný originální studentský časopis. První číslo občasníku s názvem Časák je již zdarma dostupné v základních a středních školách v Praze. „Čtenáři v něm nalezenou kromě spousty zajímavých článků a rozhovorů, také přečíst profily všech šesti vedoucích akademií ale také
historicky první rozhovor s Tondou Blaníkem,“ říká Jiřina Faloutová.

Galerie

Fotografie.

Komentáře