Studentská Akademie

Konec školního roku a co dál...

Vážení příznivci Studentské akademie,

chtěli bychom vám poděkovat za to, že společně s námi utváříte Studentskou akademii.
Další rok je za námi, těžko uvěřit, že projekt jsme založili již v roce 2009.

Školní rok 2013/2014 byl nabitý událostmi, kromě pravidelných akademiíí, jsme se aktivně zapojili do kulturního dění v Praze.

Školní rok jsme nastartovali multikulturní akcí Festivalem za školou ve spolupráci s DDM Ulitou a SOŠ Stavební a zahradnickou na Jarově.

Máme za sebou 3.ročník Meziškolní konference ve spolupráci se středními školami, kde žáci debatovali nad aktuálními tématy a sami prezentovali svoje názory na danými tématy.

V soutěži kapel vyhrála skupina Robo Màrsys, kterou jsme celý rok podporovali, ať už suportem Slávka Jandy nebo možností vystoupit na takových festivalech jako je Rock for people, Pražský Majáles nebo Klubová noc United Islands.

Ve spolupráci s Prahou 3 jsme vytvořili doprovodný program v podobě několika workshopů pro Žižkovský masopust.

Nechyběl ani každoroční večírek Studentských akademií v Experimentálním prostoru NOD tentokrát pod názvem Barvonosná party - vystoupily zde kapely Robo Màrsys, 20 minutes a zpěvačka Bára Sedláková. Kromě vystoupení probíhali během večírku také workshopy jako např. kreslení světlem, skládánání origami, nebo sprejování plakátů.

Doprovodný program jsme utvořili také v Museu Kampa v rámci festivalu United Islands v podobě oblíbených DIY art workshopů.

Důležitým milníkem bylo zapojení Studentské akademie do projektu Ladíme Prahu!, který je pod Útvarem rozvoje hlavního města Prahy, kde jsme aktivně zapojili do rozvoje Prahy.

Další velkou novinkou bylo zapojení se do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu(DofE), která je bonusem pro všechny naše účastníky, kteří se chtějí rozvíjet svoji osobnost a nebojí se výzvy(dobročinnost, sportovní aktivita, dovednost, dobrodružná expedice).

Tento školní rok toho za sebou máme opravdu mnoho, o to více aktivit plánujeme na příští školní rok. Otevřeme registraci pro zapojení se do programu DofE a otevřeme novou akademii. Čeká nás konkurz na novou kapelu, s kterou budeme příští školní rok spolupracovat.

A kde nás můžete vidět během léta? Na festivalu Rock for people vystoupí naše kapela Robo Màrsys, kterou si nenechte ujít. Dále plánujeme večírek v rámci festivalu Landscape na Nákladovém nádraží Žižkov. Sledujte naše stránky, kde se brzy dozvíte víc!

Vaše Studentská akademie

Galerie

Fotografie.

Komentáře